PREDAVAČI 2021-06-17T19:38:52+00:00

Predavači

Milan Dereta
Milan Dereta

Milan Dereta, gitarista i kompozitor, završio je srednju muzičku školu Vatroslav Lisinski (instrumentalni i teoretski odsek), u klasi prof. Aleksandra Hadži-Đorđevića 2004. godine. Nekoliko godina kasnije, završio je master studije (2009) i specijalističke akademske umetničke studije (2011) na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Srđana Tošića.

Tokom studija učestvovao je na mnogim nacionalnim i internacionalnim takmičenjima, kao solista i kao član kamernih ansambala (prva nagrada na republičkom takmičenju 2002. godine). Nastupao je na mnogim mestima u Beogradu i Srbiji, a njegovi nastupi zabeleženi su u velikom broju radio i tv emisija.

Predhodnih sedam godina ostvario je uspešnu saradnju sa četiri ansambla, svirajući tradicionalnu argentinsku muziku (tango i milonga), tradicionalnu portugalsku muziku (fado), tradicionalnu rusku muziku (ruske romanse) i špansku ambijentalnu muziku (Six Strings and a Piece of Wood). Takođe, Milan je član orkestra u pozorištu i kamernoj operi Madlenianum u Beogradu, gde više od sedam sezona izvodi mjuzikle Les Miserables i Rebbeca svirajući klasičnu i električnu gitaru.

Bavi se komponovanjem i aranžiranjem muzike. Napisao je: brojna dela za gitaru i kamerne sastave u klasičnom i filmskom žanru; muziku za dva igrano-dokumentarna filma (Aleksandar Solovjev i Vladimir Dvorniković) iz ciklusa Zaboravljeni umovi Srbije koji su se emitovali na RTS-u 2006.

 

Njegovi učenici dobitnici su brojnih nagrada od kojih se ističu:

Laureat Republičkog takmičenja 2016. za soliste u trećoj kategoriji;

I nagrada na Republičkom takmičenju 2016. duo gitara;

I nagrada na Republičkom takmičenju 2017. trio gitara;

I nagrada na Gitarart festivalu 2017. trio gitara;

I nagrada UMBPS 2017. trio gitara;

I nagrada na takmičenju S.Binički 2017. trio gitara.

 

U novembru 2015. u saradnji sa dvojicom kolega gitarista osniva školu gitare Artino,

za koju 2016. objavljuje prvo izdanje multimedijalnog udžbenika ArtinoVodič za početnike.

 

Radi kao profesor u muzičkoj školi Vatroslav Lisinski.

Petar Nikolić
Petar Nikolić

Osnovno i srednje muzičko obrazovanje završio je u M.Š. “Slavenski”. Gitaru je završio u klasi prof. Srdjana Tošića. Od 2004. godine radi kao nastavnik gitare u M.Š.” Lisinski” gde se afirmiše i pronalazi u ljubavi prema radu sa decom.

Ostvaruje zapažene rezultate sa svojim učenicima na brojnim takmičenjima od kojih treba izdvojiti republičko takmičenje, gde je pored mnogih nagrada jedan od njegovih djaka osvojio Lauerat ( najbolji u svojoj kategoriji ) 2014. godine , ništa manje značajno medjunarodno takmičenje Gitar Art na kojem godinama unazad učestvuju njegovi djaci, najbolji plasman do sad je treće mesto.

Od rane mladosti istražuje različite žanrove muzike, od moderne do klasične. Član većeg broja ansambala i orkestara kako tradicionalne srpske folklorne muzike, tako i portugalske (fado), ruske pa i američke (jazz) muzike. Sa svojim sastavima je nastupao svuda po Srbiji, evropi i svetu.

Jedna od ideja kojom se vodi je da je muzika univerzalan jezik bez obzira na žanr i državljanstvo. Pedagogiju doživljava kao poziv u kojem je njegova uloga pored samog prenošenja veštine sviranja na učenike, prenošenje iskustva i životne filozofije u kojoj ima mesta samo za bolje ljude.

Aktivno radi kao nastavnik u muzičkoj školi Vatroslav Lisinski.

Ivan Stamenković
Ivan Stamenković

Prve muzičke korake započeo uz trubu kao djak zaječarske muzičke škole. Ubrzo nastavlja sa izučavanjem klarineta(Goran Turkalj). Srednje muzičko obrazovanje vezano za klarinet završava u Beogradu u M.Š.Stanković, u klasi prof. Miloša Gerića, potom upisuje Akademiju umetnosti u N. Sadu gde diplomira kod prof. Nikole Srdića. Tokom školovanja osvajao brojne nagrade na republičkim i saveznim takmičenjima.

Upisuje saksofon 2005. godine na Akademiji umetnosti u Novom Sadu (prof.Stojan Dimov) i postaje deo prve generacije diplomiranih saksofonista na našim prostorima. Trenutno radi u Orkestru Opere Narodnog pozorišta u Beogradu, na mestu bas klarineta. Ostvario je mnoštvo nastupa u domenu simf. muzike, kao član Um. Ans. “Stanislav Binički”, “Beogradske Filharmonije”, Opere tetra “Madlenianum”, Pozorišta na Terazijama i drugih. Jedan od osnivača beogradskog kvarteta saksofona”Bg-4-Sax” sa kojim godinama unazad učestvuje u sklopu seminara u Srbiji i Crnoj Gori.

Svoj muzički izraz širi i na druge muzičke žanrove, gde mu veština sviranja klarineta i saksofona znatno pomaže u ostvarivanju saradnje sa brojnim scenskim izvodjačima ( Ljubiša Stojanović Louis, Marko Louis, Marčelo, Dubioza Kolektiv, Coolares, Lena Stamenković i dr). Svoje znanje i iskustvo sa ogromnim zadovoljstvom prenosi na polaznike svih generacija, od najmlađih do najstarijih.

Ljubica Mladenović
Ljubica Mladenović

Ljubica Mladenović rodjena je 1982. u Beogradu. Završila je zidno slikarstvo 2007. na Fakultetu
primenjenih umetnosti u Beogradu, u klasi profesora Slobodana Djuričkovića. Bavi se slikarstvom,
ilustracijom i dizajnom. Vodi školu slikanja “Artina”, od februara 2021. godine.

Izložbe:

1995. Likovna kolonija Visevac;
2007. Diplomska izlozba studenata FPU, galerija JAVNO KUPATILO, Beograd;
2008. Drugi Ex-Yu konkurs za grafiku na temu Horizonti, galerija Studentskog kulturnog centra, Novi
Beograd;
2018. 14. međunarodni bijenale umetnosti minijature u Gornjem Milanovcu;
2018. grupna izlozba “Kontakt”, klub Tuluz Lotrek, Beograd;
2019. samostalna izložba “Sloboda kroz zaborav”, ZOOM Art Café and Photo Studio, Beograd;
2019. grupna izložba „Koja Ona?“ BEOGRADSKI MARKET, Urban Distillery.
2019. izložba umetničke grupe „Koja Ona?“ – „Luda Žena“, Magacin, Beograd.
2019. grupna izložba, „Luda Žena“, UK „Stari grad”, Parobrod
2019. grupna izložba, 3. likovni susreti u Kući kralja Petra Prvog,
2020. kolektivna izložba IMPULS, klub Tuluz Lotrek, Beograd

Nebojša Mitrović
Nebojša Mitrović

Osnovno muzičko obrazovanje stekao je u M.Š. Vatroslav Lisinski, a kao predavač bubnjeva radi dugi niz godina. Od malih nogu je zaljubljenik u muziku (naročito Rock ‘n’ roll & Heavy metal), a bubnjevima, kao profesijom, se bavi skoro dve decenije. Kroz godine, bio je član mnogih bendova i delio je binu sa najvećim zvezdama regiona (Zdravko Čolić, Saša Matić, Tony Cetinski…), kako na radiju i televiziji, tako i na koncertima. Svoje sviranje usavršavao je nastupajući u grupi “Balkanska lavina”, jednog od najboljih bubnjara bivše Jugoslavije – Dragoljuba Đuričića. Najveći bubnjarski uzori su mu Goran Ipe Ivandić, Nicko McBrain, Daniel Mullback i Atte Palokangas.

Bubnjevi su, pre svega – ljubav, a zatim zadovoljstvo i umetnost. Oni su temelj svake pesme (ili kompozicije) i iziskuju koncentraciju, posvećenost, predanost i disciplinu, stvaraju radne navike, razvijaju kreativnost i otvaraju prozor u svet muzike. Smisao bavljenja muzikom je svirati sa drugim instrumentalistima (u grupi, orkestru…), svirati pred publikom (koncerti, nastupi…), stvarati svoju muziku, učiti, poznavati i savladati različite žanrove, i najvažnije od svega – uživati.